A picik legtermészetesebb közege a víz, hiszen az anyaméhben is vízben vannak.
A babaúszás rengeteg mindenben segíti a babát. Fejleszti a baba mozgáskoordinációját, erősíti az izmokat, lelki békét ad a picúroknak és szorosabb kapcsolat alakul ki a szülő és a babóca között.
Foglalkozás közben növekedik a szervezetben a vérellátás, így erősödik a babóca szíve. Fejlődik a baba légző rendszere, nő a tüdőkapacitása és a tüdőizomzat is erősödésnek indul.
Azok a babák, akik rendszeresen járnak babaúszásra jobban fejlődik az immunrendszerük és könnyebben reagálnak a hőmérséklet változásokra!
Sőt a babaúszás, azoknak a gyerekeknek is segít akik nem jó alvók, kutatások is bizonyítják, hogy azok a csöppségek, akik rendszeresen járnak ilyen foglalkozásra jobban, mélyebben alszanak és nyugodtabbá is válnak.
A babáknak van egy nagyon különleges képességük mégpedig a következő:
3 hónapos korától már el lehet vinni babaúszásra. Az esti fürdetéseknél már látszik, hogy a gyerkőc, hogyan viszonyul a vízhez. 6 hónapos kora előtt érdemes elkezdeni a babaúszást, mert akkor még működik a búvárreflex, ami 5-6 hónapos kortól megszűnik, de vannak olyan babák, akiknél ez a reflex még 8 hónapos korukban is működik.
Kattints a kék szavakra és válogass!
Azt szoktuk tanácsolni, hogy heti 1-szer vagy 2-ször, viszont itt fontos a rendszeresség, hogy a baba ne felejtse el amit tanult.
Víz hőmérséklete, fontos, hogy 29-30 °C legyen. 30 °C felett ugyanis a baktériumok könnyebben elszaporodnak.
Fontos a víz mélysége is, ha túl alacsony akkor sokkal jobban rá kell tartani a babára és nehezebb, ha pedig túl mély, akkor nem tudsz stabilan állni a vízbe és szintén nem tudod biztonságosan elvégezni a feladatokat.
Lehetőleg válassz olyan uszodát, ahol a medencék klórmentesek.
Ne vidd a gyereket gyógyvizes medencébe sem!
Ha a medence tisztaságát megvizsgáltad, azért az öltözőt is nézd meg, hogy megfelelőek a körülmények (pl.: tisztaság, szoptatáshoz megfelelő hely, pelenkázásra megfelelő hely).
Ha ezeket betartjátok, akkor jó babaúszást mindenkinek! :)